„Všetko krásne sa rodí veľmi pomaly a veľmi ťažko.“

 

Heslo, ktorého sa dlhé roky držíme a ktoré nám prinieslo svoje ovocie. Sme Maroš a Bea, dvaja stredoškolskí profesori, parťáci v dielni i v živote. Získala si nás maľba a práca s drevom. Obe činnosti sú pre nás v prvom rade koníčkom, preto sa ich snažíme robiť tak, aby sme boli sami spokojní a prinášali nám radosť. Časom sme zistili, že láska k tomuto umeniu a pedantnosť pri jeho tvorbe z nás spravila skutočných odborníkov v remesle, a tak sme sa po poslednom školskom zvonení vždy utiahli do našej dielne, experimentovali, tvorili, pílili a zdokonaľovali. A dnes hrdo stojíme za značkou SolidoArt.

 

S drevom či štetcom nám to síce ide, ale s digitálnym svetom je to už horšie. Toho sa, našťastie, chopili naše dcéry, ktoré sa starajú o marketing, rôzne sociálne siete a iné online priestranstvá, aby sa o našej práci vedelo i za hranicami Zlatomoravecka. Prinášajú do našej práce nové nápady, postrehy a praktické rady.

 

4 dohody SolidoArt

 

1. Neplytváme materiálom. 
Pri práci recyklujeme drevo, ktoré už neslúžilo svojmu pôvodnému zámeru alebo siahneme po nepoužitom dreve, ktorého sa dotkol čas. I odpad z výroby sa snažíme premieňať na použiteľný a štýlový „odpad“ a zatiaľ sa nám to darí. Stačí len zapojiť fantáziu.

 

2. Neplytváme časom.
Našim ani vašim. V prípade výroby na zákazku sa u každého zákazníka uisťujeme, či sme na rovnakej vlne a konzultujeme finálny produkt pred i počas výroby. To nádherné drevo, s ktorým pracujeme, tu ešte za 100 rokov bude, ale my už asi nie. Preto si treba vážiť každej minúty a miesto náprav zbytočných chýb si dať radšej šálku dobrej kávy.

 

3. Všetko robíme najlepšie, ako vieme.
Naša práca reprezentuje to, akými sami sme. Každý jeden kus. Pracujeme s kvalitným materiálom a povrchovými nátermi, používame rokmi praxe overené postupy. Poznáme každý záhyb našich výrobkov. Tvoríme ich tak, aby mali výdrž a odolnosť, ako mávali kedysi chladničky našich starých mám – jedným slovom solido.

 

4. Tvoríme lásku na prvý pohľad.
Poznáte ten pocit, keď o niečo (alebo niekoho) zavadíte zrakom a viete, že to musíte mať doma. A potom, keď je to už vaše, pri každom ďalšom pohľade vás príjemne zašteklí. Chceme, aby naša tvorba pre vás vyčnievala z davu. Aby ste s ňou mali svoj vlastný príbeh.

.